Hráči 1. CC víťazmi v Traune

V Traune sme odohrali výborný turnaj. V prvom zápase sme zdolali tím Jesenice. Výkon bol ešte trochu kostrbatý, viedli sme o štyri body a napriek tomu, že súper znížil na rozdiel jedného bodu, víťazstvo sme si už ustrážili.

Druhý duel s Traunom III bol podobný, súperovi sme odskočili štvorkou v druhom ende a napriek chybám v ďalšom priebehu sme stretnutie doviedli do víťazného konca. Po druhom kole sme mali plný počet bodov, pre málo víťazných endov sme však boli až na siedmom mieste.

Tretí zápas bol z našej strany asi najlepší. Hrali sme proti skúseným Švajčiarom z Klotenu, z ktorých jeden hral curling 35 rokov a ďalší traja po 18 rokov. Veľmi vyrovnané stretnutie mohli vyhrať obe strany. Najskôr posledný kameň súpera iba o malý kúsok chytil garda a tak nezahral Švajčiarom takmer nevyraziteľný freeze. A potom Števo našim posledným kameňom na víťaznú dvojku chytil do cesty zamrznutý hrbol a dobrý kameň stratil rýchlosť. Remíza bola zaslúžená a stále nám zo štvrtého miesta dávala nádej na celkové víťazstvo.

Vo štvrtom stretnutí sme nastúpili proti Ottakringerovi. V prvej polovici zápasu sme nevyužili ísť trojkou do trháku, Števov tejk tesne chytil gard a bola z neho iba naša jednotka. V ďalšom priebehu sme však išli do dvojbodového náskoku pred posledným endom. Aj keď sme nemali hammer, súpera sme tlačili a pred posledným kameňom súpera sme mali v kruhoch našu dvojku, ktorá sa nedala vyraziť dablom. Súper tak zahral iba jednotku a finále bolo blízko. O súboj o titul nás mohla pripraviť iba remíza vo vedľajšom zápase medzi Martinom a Traunom, domáci však utiekli na 7:3 a tak bolo rozhodnuté. Sme vo finále.

Proti nám sa postavil Traun, ktorý mal pred našim zápasom na domácom turnaji neuveriteľnú bilanciu. Vyhral všetkých šesť ročníkov a ťahal šnúru 34 víťazných stretnutí. Vo vyrovnanom súboji sme sa striedali vo vedení. Do posledného endu sme išli plus jeden bez hammera. Po Števovom prvom kameni sme mali v kruhu polozagardovaný kameň na buttone, Schagerl ho však minul. Rozhodli sme sa preto zahrať druhého garda, Števov druhý kameň však po nabehnutý na zamrznutý hrbol neprešiel hog line. Súper tak mal šancu tejkom zahrať dvojku, ktorá však nebola ľahká, lebo náš kameň mal vzadu dve brzdy. Nakoniec k vyhodeniu nášho kameňa ani nedošlo, Schagerl bol rýchlejší a iba mierne ťukol náš kameň. A tak sme sa mohli tešiť z celkového triumfu, ale aj zaujímavej odmeny - starej debničky plnej 500 jednouroviek.

Ďalšie články