január 2013

Január sa niesol v znamení majstrovstiev Slovenska párov. Pre náš klub to bol celkovo vydarený šampionát, keď sa do semifinále dostali až tri tímy s našimi zástupcami. Oba zápasy o postup do finále priniesli strhujúce súboje. V prvom semifinále si poradili Števo Turňa a Silvia s Dadou a Mackom 10:6, ale skóre bolo otvorené až do posledného kameňa. Ešte dramatickejší bol druhý duel, kde Paľo Pitoňák a Gabika Kajanová rozhodli o svojom triumfe až v extraende. David a Linda však hrali fantasticky a mali k víťazstvu veľmi blízko. Pred obomi Gabikinmi kameňmi v posledných dvoch endoch stáli lepšie David a Linda. Najúspešnejšia slovenská hráčka však náročnou zachádzkou a kontrolovaným tejkom strhla víťazstvo na svoju stranu.

Takisto nervydrásajúce bolo finále, kde Števo a Silvia ušli na 4:1, ale ani trojbodový náskok im na celkové víťazstvo nestačil. Rozhodlo sa až v poslednom ende, kde Števo stál po tejkoute na červenych kruhoch s dvomi kameňmi. Gabika musela zahrať čistý button a aj keď jej kameň bol trochu vyhodený a rýchlejší, odrazil sa od guardu a skončil o pár centimetrov ako najlepší.
Celková úroveň šampionátu bola asi najlepšia v histórii našich dablov a aj to nám dáva nádej, že víťazný pár Paľo a Gabika by mohli zájsť na MS v Kanade veľmi ďaleko. Držíme palce, aby pre Slovensko urobili aspoň historické štvrťfinále.

V januári pokračovala aj druhá liga. Výborne sa opäť predviedol náš tím dievčat, ktorý si poradil s Chrobáčkami 7:5 a udržal si prvé miesto. V súťaži mužov naši Spiriťáci zostali bez výhry, keď mali veľmi blízko k triumfu v zápase s Chrobákmi. V predposlednom ende však za stavu 5:5 z istej dvojky vyrobili nadžemovaným tejkom súperovu jednotku a po ďalšej ukradnutej jednotke prehrali 5:7. Nevadí, sú to cenné skúsenosti do ďalšej sezóny.

Ďalšie články