február 2013

Do februárového štvorkola sme nastupovali s cieľom získať tri víťazstvá, čo sa nám podarilo. Hneď v prvom dueli sme získali cenný triumf nad Popradom. Aj keď sme prehrávali po šiestom ende 1:5, stretnutie sme otočili. Dvomi dvojkami sme si vybojovali extraend, ktorý sme získali najmä zásluhou dvoch skvelých kameňov našej novej posily Miša Sporinu. Ten po skvelom centergarde zahral aj výborné draw, z ktorého bol víťazný kameň. V ďalších dvoch dueloch sme zdolali Stonehunterov 7:4 a Šejk 6:2, ale obe zápasy boli náročnejšie, ako naznačujú výsledky.

V nedeľu nás tak čakal súboj o druhú priečku s Modrou, ten sme však prehrali 4:5. Stretnutie sa lámalo v treťom ende, kde sme mali skvele zagardovanú jednotku a mohli sme ísť do vedenia 3:1. Milan Kajan však plánom B po odrazení viacerych kameňov vyrazil náš najlepší a vyrovnal na 2:2. Súper nám potom odskočil na 2:5 a aj keď sme ešte mali príležitosť splitom vyrovnať na 5:5, tak po pretočení nášho kameňa sme iba znížili na 4:5. Postup do page-off však máme po treťom hracom víkende istý, čo bolo našim hlavným cieľom.

V súboji o záchranu sa nedarilo našim džentlmenom, ktorý po sérii štyroch prehier už prakticky vypadli do druhej ligy. Rozhodujúce bolo stretnutie so Šejkom, kde Števo Mada dvomi kameňmi ako z Eurosportu zabezpečil víťazstvo pre súpera. Najskôr v siedmom ende zahral neuveriteľný troj-štvormetrový promo double tejkout z mínus dva na dva a potom posledným kameňom v ôsmej hre zahral proti trojke víťaznú zachádzku za dva guardy. Základná časť vyvrcholí dvomi kolami 17. marca.

Ďalšie články