marec 2013

V Ružinove vyvrcholila základná časť prvej ligy žien. Naše dievčatá postúpili po prehre s Modrou do page-off zo štvrtého miesta. Na titul tak potrebujú vo vyrovnanej konkurencii tri víťazstvá. Čaká ich náročná úloha, ale pred pár rokmi ukázali, že vedia zabojovať o triumf aj z nižších pozícií (do page-off postúpili až po dvoch tajbrejkoch zo šiesteho miesta). Takže držíme palce :)

Lejdiny skončili po lepších draw-shotoch na peknom piatom mieste. Túto pozíciu si udržali aj pred skvele finišujúcimi Martinčankami, čo je výborný výsledok. Z prvej ligy nám vypadávajú Steelky, ktoré aj napriek fungovaniu v českej lige doplatili na menšie skúsenosti.

V marci finišovala aj druhá liga. Skvelý výsledok sa podaril mladým olympioničkám, ktoré postúpili z druhého miesta do baráže o účasť v prvej lige. Betka mala dokonca postupový kameň, keď je stačilo hodiť do bielych kruhov. Bola však dlhšia a v extraende chýbali k víťaznému rejzu tiež iba centimetre. V baráži určite nie sú bez šancí, aj keď sa proti nim postavia skúsené Popradčanky, ktoré hrávajú prvú ligu od jej začiatku.

Medzi mužmi si cenný skalp vybojovali Spiriťáci, keď dokázali zdolať Paralympikov - štvrtý tím na svete medzi vozíčkarmi. Chalani sa zlepšovali každým zápasom a budúcu sezónu by už mali atakovať postupové pozície.

Ďalšie články