apríl 2013

Tak sme to dokázali. Po dlhých ôsmich rokoch, šiestich prehratých finále a jednom treťom mieste sme sa v mužskej kategórii vrátili na vrchol. Na náš tretí titul sme útočili z tretieho miesta. V súboji so štvrtým Martinom sme zvíťazili 9:5. Od úvodu sme mali stále mierne navrch, po polovičke zápasu sme viedli 5:2. Ukradnutá dvojka v šiestom ende nám zabezpečila dostatočný náskok, ktorý sme si už ustrážili. Oveľa dramatickejší súboj sme zviedli v semifinále s Modrou, v ktorom Milan Kajan na pozícii štvorky niekoľkokrát zachránil ich tím od väčšieho čísla. Stretnutie sa rozhodlo až v deviatom ende, kde Milan hádzal proti trojke a keďže bol jeho kameň trochu rýchlejší, tromi bodmi sme odskočili na 9:5 a bolo prakticky rozhodnuté.

Finále s našim tradičným súperom z Popradu sme nezačali najlepšie, v druhom ende za stavu 0:1 hádzal Števo Turňa proti päťke. Pod tlakom však vykúzlil nádherný double takeout a bola z toho iba popradska jednotka. Tento moment akoby nás naštartoval a v ďalšom priebehu sme prebrali aktivitu. Výborne sa rozohral najmä Pišta, ktorý skvelou zachádzkou vo štvrtom ende a najmä hodinárskym dablíkom rýchlosťou tee plus v šiestom ende posunul náš tím do vedenia 4:2. Poprad ešte znížil na rozdiel jedného bodu, ale v deviatom ende sme opäť najmä zásluhou dvoch milimetrových Števových kameňov uhrali dvojku a odskočili na 6:3. V desiatom ende sme už tento náskok z rúk nepustili a tak sme sa mohli po ôsmich rokoch tešiť z tretieho titulu. Vďaka za tento úspech všetkým hráčom - Pištovi, Radovi, Ronymu, ale aj Mišovi Sporinovi, ktorý zatiahol v niektorých zápasoch základnej časti.

V ženskej časti sa nepodarilo nadviazať na majstrovský hetrik našim dvojkám, ktoré skončili už v zápase tretieho so štvrtým s Modrou. Titul získali juniorské reprezentantky pod vedením Silvie Sýkorovej, ktoré čaká náročná kvalifikácia v Dánsku o postup do béčka majstrovstiev Európy.  Tam sa my ako mužská repre stretneme s Nemeckom, Talianskom, Estónskom, Španielskom, Anglickom, Tureckom a jedným z kvalifikovaných tímov z céčka. Držte nám palce :))

 

Ďalšie články