október 2013

Jedno víťazstvo a tri prehry bola naša bilancia na curlingovej Champions Tour v Bazileji. Pod hlavičkou Team Kocian nás najskôr preveril v súčasnosti najlepší švajčiarsky tím Svena Michela. V zostave s Ronym, Števom a Davidom Mišunom sme sa chvíľu hľadali, čo Švajčiar využil na hladké víťazstvo 8:2.
Skvelý výsledok však prišiel vo večernom zápase, kde sme prekvapili jeden z najlepších tímov Európy s Loganom Grayom. Ide o druhý najlepší tím Škótska, jeho traja hráči odohrali s Davidom Murdochom celé majstrovstvá Európy 2011. Naše kontrolované víťazstvo 6:3 mohlo byť ešte väčšie, ale v poslednom ende už Škót nemal šancu uhrať tri body na remízu, tak pri našich dvoch lepších kameňoch a hammeri vzdal. Počas celého zápasu sme urobili minimum chýb, o výsledku rozhodla Grayova chyba v šiestom ende, ked posledným kameňom hádzal proti našej trojke a jeho draw bolo krátke.
V treťom zápase nás čakal štvrtý z majstrovstiev sveta Fín Kauste. Výsledok 2:8 je síce jednoznačný, ale o výsledku rozhodol jeden pokazený kameň. V druhom ende Števo dohadzoval na 1:2, na veľmi točivom ľade nám kameň nečakane pretočil a súperovi urobil trojku. Za stavu 0:5 sme ešte zápas mierne zdramatizovali, znížili na 1:5, po nule a ukradnutom ende aj na 2:5. V šiestom ende sme už riskovali, nevšímali si súperovu dvojku a hádzali za centerguard, boli sme však kratší a súper trojkou rozhodol.
V našom štvrtom zápase proti Švajčiarovi Suterovi sme hrali výborne do polovice stretnutia (2:1), potom sme už trochu kondične odpadli a súper zalúžene vyhral 7:2.
Celkovo sme išli do Bazileja s cieľom vyhrať jeden zápas, že to bude ale so Škótom Grayom bolo super. O jeho kvalitách svedčí, že skončil na celkovom treťom mieste a v semifinále prehral so Švédom Erikssonom až v extraende.

V októbri sa začala aj Prvá liga žien. Výborne zahrali naše Dvojky s bilanciou 4 výhier a skóre 44:8. Skvelý výsledok zahrali aj Stílky, ktoré sa s tromi víťazstvami zaradili na priebežné tretie miesto. Týmto výsledkom by už mohli zaútočiť aj na miestenku v postupovej šestke. Lejdiny brali za prvý víkend jedno víťazstvo. Mali však náročný žreb a pri papierových víťazstvách by prvá šestica tiež nemusela uniknúť. Takže dievčatá, držíme palce do ďalších bojov :)

Ďalšie články