Sezóna 2011/12 - hodnotenie

Ešte nie ukončená sezóna priniesla pre nás najväčší úspech v kategórii žien, v ktorej sme sa zásluhou kvarteta Terka Gabovičová, Linda Haferová, Danka Matulová a Veronika Kvasňovská po roku mohli opäť tešiť z titulu. Zisk prvenstva je o to cennejší, že náš tím zdolal vo finále víťaza českej prvej ligy z Modry. Dievčatá, gratulujeme!
Úspech 1. CC podčiarkli celkovým tretím miestom hráčky 1. CC Bratislava I a štvrtou priečkou tím Ladies, ktorý bude Slovensko reprezentovať na majstrovstvách sveta v Kodani v Dánsku. Pod trénerským vedením Davida Mišuna sa každým dňom zlepšuje aj tím Steeliek, ktoré by už v budúcej sezóne mohli vážnejšie atakovať miestenku v prvej 4-ke.

V kategórii mužov sme sa tiež zlepšili o jedno mieste, po minuloročnom bronze sme sa vrátili na strieborné druhé miesto. Po skvelej druhej časti s bilanciou 8 víťazstiev bez prehry sme však mali jednoznačný cieľ - zisk titulu. Vyšiel nám aj prvý súboj s Popradom, v ktorom sme celý zápas kontrolovali o tri, štyri body, a čakali sme na druhého finalistu. V druhom semifinále si bratia Pitoňáci poradili s Guererou a práve tento súboj zrejme pomohol suverénnom našej ligy k lepšiemu rozohratiu sa. V druhom zápase už podali výrazne lepší výkon a na ich stranu sa priklonili aj veľmi tesné kamene. Celkovo sa ukázalo dobrým ťahom doplnenie nášho tímu o Davida Mišuna z druhého tímu, s ktorým sme v kompletnom zložení prehrali za celú sezónu iba tri zápasy, z toho jeden na hranici regulárnosti na nekvalitnom ľade po výpadku kompresorov.
Druhý tím 1. CC trochu doplatil na širokú súpisku, keď striedal až osem hráčov. Cennými víťazstvami nad Guererou a Popradom si však udržali miestenku v prvej lige.

V súťaži dablov sme po minulej skvelej sezóne (prvé tri miesta) titul neobhájili, ale dva tímy v semifinále, sú tiež výborným výsledkom. Vo finále sa prejavili väčšie skúsenosti Paľa Pitoňáka, ktorý spolu so Silviou Sýkorovou v súboji proti páru Haferová, Mišun trojkou v už prvom ende naznačili svoje ambície.

V máji nás čakajú ešte mixy, konkurencia bude silná, ale vo finále by sme rozhodne nechceli chýbať :) 
tak prajem dobru hru a vysledky pre 1. CC na czechoslovak open a mixy

Ďalšie články